LICENCJA MASZYNISTY to kolejowy kurs kwalifikacyjny umożliwiający zdobycie najbardziej prestiżowego zawodu w branży jakim jest prowadzący pojazd kolejowy – maszynista. Warunkiem uzyskania LICENCJI MASZYNISTY jest ukończenie kursu, ubiegający się o licencję musi mieć ukończone 21 lat, doskonały stan zdrowia, ukończoną minimum zasadniczą szkołę zawodową i nie być karanym za przestępstwa umyślne. Zajęcia kursu LICENCJA MASZYNISTY prowadzone na terenie najstarszej, liczącej ponad 145 lat szkoły technicznej w Polsce – Zespole Szkół nr 7 /dawna “Kolejówka”/ w Warszawie przy ul. Szczęśliwieckiej 56, gdzie posiadamy doskonałą bazę dydaktyczną wraz z własnym symulatorem jazdy, liczą 297 godzin i odbywają się w systemie weekendowym /sobota-niedziela, 9.00-.17.00/. Nasza kadra dydaktyczna to doświadczeni nauczyciele i instruktorzy, w tym pracownicy największych spółek branży kolejowej.

Kursy kwalifikacyjne pracowników transportu kolejowego, w tym przygotowujące do uzyskania licencji maszynisty organizujemy w ramach konsorcjum powołanym z Centrum Kształcenia i Doskonalenia - Szkolenie Kadr Kolejowych s.c.. Podstawą prawną jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 18 lutego 2011 w sprawie licencji maszynisty orazrozporządzenie Ministra Infrastruktury z 16 sierpnia 2004 w sprawie wykazu stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków jakie powinny spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzący pojazdy kolejowe.


Kurs kwalifikacyjny na licencję maszynisty – 297 godzin / 5900,- pln (RATY!)

Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym co tydzień w godzinach 9.00-17.00, w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Wysockiego - dawna "Kolejówka" - przy ulicy Szczęśliwickiej 56 w Warszawie, gdzie dysponujemy niezbędnym zapleczem dydaktycznym, w tym symulatorem jazdy. Prowadzą je doświadczeni nauczyciele Zespołu, a także posiadający wymagane kwalifikacje pedagogiczne pracownicy Spółek PKP: m.in. PKP PLK S.A., PKP CARGO S.A., INTERCITY, SKM Warszawa.
Wymagania: ukończone 21 lat, niekaralność, min. wykształcenie zawodowe, dobry stan zdrowia /wg standardów określonych rozporządzeniem/.


Inne kursy kwalifikacyjne pracowników transportu kolejowego. Kurs kwalifikacyjny na świadectwo:

 • pomocnika prowadzącego pojazd trakcyjny
 • dyżurnego ruchu
 • dyżurnego ruchu spośród pracowników posiadających egzamin kwalifikacyjny na nastawniczego
 • nastawniczego
 • zwrotniczego
 • ustawiacza
 • manewrowego
 • toromistrza
 • kierownika pociągu pasażerskiego i kierownika zespołów trakcyjnych
 • kierownika pociągu gospodarczego i roboczego
 • mostowniczego
 • dróżnika obchodowego
 • dróżnika przejazdowego
 • prowadzącego maszyny do kolejowych robót budowlanych
 • Kurs kwalifikacyjny na świadectwo maszynisty
 • Kurs kwalifikacyjny ma stanowisko magazyniera

Kursy kolejowe uruchamiane są z chwilą zebrania się grupy 15 osobowej.


Cena kursów obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne, materiały szkoleniowe oraz konsultacje z wykładowcami. Przy zapisie wymagane jest wpisowe w wysokości 1/3 ceny kursu. Osobom przyjezdnym udzielamy pomocy w znalezieniu noclegu.


Zapisy: WCE Matel Service, ul.Chmielna 98 pok. 28, 00-801 Warszawa


Pytania prosimy kierować pod:
Tel. 22 6206750
Tel. 601 355 476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WARSZAWSKIE CENTRUM EDUKACYJNE MATEL SERVICE

WCE MATEL SERVICE to placówka kształcenia ustawicznego z ponad 25 letnim doświadczeniem w zakresie kształcenia zawodowego dorosłych. Działając samodzielnie lub tworząc konsorcja tematyczne specjalizujemy się w działalności dydaktycznej przede wszystkim w branżach kolejowej – szkolenia kolejowe, szeroko pojętej bezpieczeństwa – szkolenia ochrony, w tym bhp i podstaw ratownictwa medycznego. MATEL SERVICE to opcja dla osób, które chcą zdobyć zawód lub wzbogacić posiadane kwalifikacje, wiedzę i umiejętności. Oferujemy kwalifikacyjne kursy zawodowe umożliwiające zdobycie m.in. tytułu technika transportu kolejowego, kursy kolejowe m.in.: licencja maszynisty i inne w zawodach aktywnie rozwijającej się w branży kolejowej, kursy ochrony umożliwiające zdobycie statusu kwalifikowany pracownik ochrony i inne. Wszechstronność i elastyczność oraz bogate, wieloletnie doświadczenie to nasze podstawowe atuty.