Kurs kwalifikacyjny pracownika ochrony

 

1 stycznia 2014 weszły w życie zmiany w ustawie o ochronie mienia. Dotychczasowe licencje zostają zastąpione wpisem na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Procedury związane z uzyskaniem wpisu są zbliżone dodotychczasowych związanych z licencjami. Nie ma egzaminów w Komendach Wojewódzkich Policji /poza dopuszczeniem do broni/, są obowiązkowe kursy i badania lekarskie.

 

Dotyczchczasowe kursy na licencje I i II stopnia pracownika fizycznej ochrony osób i mienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie wymagań w zakresie szkoleń ... zostają zastąpione kursem potwierdzającym przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zakresie wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, technik interwencyjnych oraz znajomości przepisów prawa związanych z wykonywaniem ochrony osób i mienia, zwanym przez nas:

 

Kurs kwalifikacyjny pracownika ochrony.

 

Kurs w wymiarze 245 godzin realizowanych w formie zajęc stacjonarnych i praktycznych obejmuje:

 

Blok ogólnoprawny obejmujący zagadnienia dotyczące ochrony osób i mienia obejmujący:
- Wybrane zagadnienia prawa karnego, prawa wykroczeń i prawa karnego procesowego
- Wybrane zagadnienia prawa cywilnego i prawa pracy
- Wybrane zagadnienia psychologii
- Zasady udzielania pomocy przedlekarskiej
Blok obejmujący zagadnienia ochrony osób i mienia
- Taktyka wykonywania zadań ochrony osób
- Taktyka wykonywania zadań ochrony mienia
- Zakres pojęcia ochrona mienia.
- Ochrona transportowanych wartości pieniężnych:
- Mechaniczne i elektroniczne systemy zabezpieczeń:
Blok obejmujący zagadnienia wyszkolenia strzeleckiego
- Budowa i zasady działania broni palnej
- Zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną
- Techniki posługiwania się bronią palną
Blok obejmujący zagadnienia samoobrony i technik interwencyjnych

 


Działalność dydaktyczną prowadzimy na podstawie Ustawy o systemie oświaty z 7 września 1991 r. wraz z późniejszymi zmianami, uwzględniając stan prawny wynikający z Ustawy o ochronie osób i mienia z 22 sierpnia 1997 r., Ustawy o usługach detektywistycznych z 6 lipca 2001 r., Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r., /wszystkie z późniejszymi zmianami/ oraz aktów wykonawczych do tych ustaw a także innych przepisów związanych z szeroko pojętą dziedziną bezpieczeństwa.

Oddajemy Wam do dyspozycji bogate, wieloletnie doświadczenie w realizacji szkoleń związanych z bezpieczeństwem. Trzon naszej kadry dydaktycznej stanowią pracownicy naukowi, wykładowcy i instruktorzy resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej. Od początku istnienia w ramach różnych form dydaktycznych, w zakresie podstawowym i uzupełniającym przeszkoliliśmy ponad 50 tys. pracowników ochrony, konwojentów, strażników oraz osób funkcjonujących w warunkach szczególnego zagrożenia.

Wcześniejszych kursów licencyjnych pracowników ochrony przeprowadziliśmy od 1997 roku ponad 500, a nasi absolwenci uzyskiwali bardzo wysoką zdawalność na egzaminach przed komisjami Komend Wojewódzkich Policji - m.in. w dniach 7 – 8.09.2011 roku do egzaminu w Mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej w Radomiu przystąpiło czterech naszych absolwentów - wszyscy zdali; do egzaminów w dniach 11-13.07.2012 w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie przystąpiło 5 naszych absolwentów – 4 zadało, do egzaminów w dniach 6-7.08.2012 w Komendzie w Radomiu przystąpiło 2 naszych absolwentów - zdali obaj, do egzaminów w dniach 23-25.10.2012 w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie przystąpiło 2 naszych absolwentów – zadało 2.Zgłoszenie na kurs
Zadaj pytanie
Opłaty 

 

 

Newsletter

Zostaw nam swój e-mail na bieżąco poinformujemy Cię o nowościach


Joomla : WCE Matel Service

Jeśli szukasz informacji na temat kolei:Kontakt:

Masz pytanie odnośnie produktów?

Chcesz podjąć współpracę z nasza firmą?

Skontaktuj się z nami !

WCE MATEL SERVICE
 

  • mail00-801 Warszawa, ul.Chmielna 98 pok. 28
  • phone22 620 67 50, 22 654 98 95
  • home Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • phoneJak do nas dojechać