Kursy kolejowe – szansa na lepszy zawód?

kursy kolejowe

Czy kursy kolejowe to szansa na dobry zawód?

Chcesz zdobyć pewny i dobrze płatny zawód? Na pewno powinny zainteresować Cię kursy kolejowe. W internecie mało jest informacji, jak zostać maszynistą oraz pracownikiem kolei. Warto zapoznać się z aktualnymi wzmiankami na ten temat.

Jak zostać maszynistą?

Nie ma konieczności posiadania wykształcenia technicznego, a przede wszystkim elektrycznego czy mechanicznego, aby zostać maszynistą. Oczywiście wiedza z tych zakresów zwiększa szansę na wymarzoną pracę, ale nie jest wymogiem formalnym. Obecnie od kandydatów oczekuje się wykształcenia przynajmniej zasadniczego zawodowego, czyli zaraz po ukończeniu przynajmniej zawodówki.

Zalecane jest również, aby przejść kursy kolejowe, po których można uzyskać licencję maszynisty. Pozwalają one na podnoszenie kwalifikacji i zdobycie prestiżowego zawodu. Uczysz się od najlepszych specjalistów z branży, możesz osiągnąć nieco więcej niż najniższy pułap w branży kolejowej.

Podstawą prawną do uruchomienia kursu jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 18 lutego 2011 w sprawie licencji maszynisty oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 16 sierpnia 2004 w sprawie wykazu stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków jakie powinny spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzący pojazdy kolejowe.

Kursy kolejowe rozwiewają wątpliwości na temat pracy w zawodzie

Wyobrażenia to jedno, a rzeczywistość to całkiem co innego. Kurs maszynisty jest świetną okazją do tego, aby zweryfikować swoje przekonania o tym niełatwym zawodzie. Można dowiedzieć się więcej na temat działania lokomotywy, jak zareagować w sytuacji potrącenia człowieka, psa. Niestety, te aspekty są wpisane w zawód maszynisty, trzeba wiedzieć, jak się zachować.

Gdy w Twoim CV znajdzie się licencja maszynisty, nie będzie żadnych przeszkód do tego, aby rozpocząć karierę w branży kolejowej. Przeprowadzane przez nas szkolenia kolejowe odbywają się po zgromadzeniu ok. 15 osób chętnych. Realizowane są w systemie weekendowym, w wymiarze szesnastu sesji.

Zaprojektowane z najwyższą starannością kursy kolejowe dostarczają samych konkretów w zakresie teoretycznym i praktycznym, dlatego są ważną podstawą w dążeniu do pracy na kolei.