Szkolenia ochrony – kto może wykonywać ten zawód?

szkolenia ochrony

Szkolenia ochrony – kto może zostać ochroniarzem?

Praca ochroniarza, choć przez wielu niedoceniana, nie należy do najprostszych. Aby wykonywać ten zawód, najlepiej jest zdobyć licencję umożliwiającą zdobycie pracy ciekawszej i lepiej płatnej.

Praca ochroniarza sprowadza się przede wszystkim do ochrony osób oraz mienia. Trzeba posiadać zestaw umiejętności, a także doświadczenie. Niezbędna jest także licencja, szczególnie, jeżeli chcesz piąć się wysoko po szczeblach kariery zawodowej.

Co zrobić, aby zostać ochroniarzem?

O byciu ochroniarzem może zdecydować m.in. Twoja sprawność fizyczna. Szkolenia ochrony, które przechodzą osoby pretendujące do specjalistycznych firm, obejmują zajęcia praktyczne sprawdzające, czy kandydat będzie w stanie wypełniać swoje obowiązki m.in. w trakcie imprez masowych.

W pracy ochroniarza liczy się również refleks oraz umiejętność szybkiego podejmowania trafnych decyzji.

Kwalifikowany pracownik ochrony musi mieć:

  • ukończony 21 rok życia,
  • pełną zdolność do czynności prawnych,
  • ukończone co najmniej gimnazjum,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwa umyślne,
  • nienaganną opinię wydaną przez Policję.

W zależności od posiadanych kwalifikacji oraz umiejętności można ubiegać się o pracę w mniej lub bardziej prestiżowych miejscach. Kończąc renomowane szkolenia ochrony i zdobywając licencję można otworzyć sobie drogę do założenia własnej agencji ochroniarskiej. Alternatywnie zawsze można znaleźć zatrudnienie w rozwijającej się firmie na wyższym stanowisku.

Praca jako ochroniarz – jak wygląda?

Szkolenia ochrony przygotowują pod względem teoretycznym oraz praktycznym do wykonywania zawodu. Znalezienie pracy na tym stanowisku w Polsce nie stanowi większego problemu. Przydatna jest jednak znajomość języków obcych, szczególnie, jeżeli chce się obsługiwać imprezy masowe lub spotkania VIP. Podstawą jest oczywiście język angielski.

Zatrudnienia można poszukać w prywatnych firmach lub poprzez agencję pracy tymczasowej. Warto także zgłosić się po pomoc do Urzędu Pracy, gdzie często trafiają ogłoszenia o pracę na podobnym stanowisku.

Szkolenia ochrony – podsumowanie

Aby zostać ochroniarzem dobrze zarabiającym, warto zdobyć licencję i przejść dedykowane szkolenie. Nie można być osobą karaną i trzeba mieć nieposzlakowaną opinię zatwierdzoną przez Policję.